Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

courses:a4m33dzo [2010/12/19 21:13]
svobora4
courses:a4m33dzo [2025/01/03 18:23] (aktuální)
Řádek 33: Řádek 33:
   * Pokud se aspon trochu mrknete na ty otazky tady a vlozite do toho i trochu sve iniciativy tak neni mozne nedat. Ja dostal D, a to jen proto, ze se mu nelibil clanek a z ustni sem mel "​jen"​ 12b. Da se v klidu dostat i A ci B. Hodne zdaru. Zkouska to neni tezka, idkyz tech 120 otazek je zahul. ​   * Pokud se aspon trochu mrknete na ty otazky tady a vlozite do toho i trochu sve iniciativy tak neni mozne nedat. Ja dostal D, a to jen proto, ze se mu nelibil clanek a z ustni sem mel "​jen"​ 12b. Da se v klidu dostat i A ci B. Hodne zdaru. Zkouska to neni tezka, idkyz tech 120 otazek je zahul. ​
  
- +Dojmy: 1. termin ZS 2011/12: 
 +  * Jak bylo receno, pisemka je klasika, naucit se ty otazky, pan Hlavac hned zezacatku prohlasil, ze neni potreba esej na kazdou otazku, ale musi byt videt, ze tomu clovek rozumi (a stejne to pak i opravoval). Docela se mu libi, kdyz je k nejake otazce vzorecek (napr. my tam meli konvoluci, tak napsat itegral, sumu), to to pak poradne ani necte a je to za plnej :). 
 +  * Kdyz clovek jednu otazku nevi a ostatni ma treba hodne dobre, tak to prejde uplne v poho. 
 +  * Ustni je doopravdy hodne o tom, jak se mu zalibi ten clanek. Kdyz nekdo prinesl nejakej "​brak"​ nebo "​poutovy clanek"​ z nejake konference, kterou p. Hlavac neuznava (trosku mne zarazilo, kdyz brblal neco i o SIGGRAPHu...) tak je ustni porod. Kdyz je clanek moc jednoduchy, tak zacne zkouset z temat clanku podobnych (jeden typek tam mel jednoduchy clanek co pouzival geneticke algoritmy, takze ho pak zacal zkouset z optimalizace...). Pak je taky riziko, ze kdyz prinesete clanek resici tema, kteremu p. Hlavac dobre rozumi a nebude se mu uplne libit reseni, ktere prinesete, pripravte se na to, ze ho budete pred nim muset obhajovat. Takze nejlepsi je, prinest neco v cem jste si jisti a naopak Hlavac tomu moc nerozumi (samozrejme aby se to aspon nejak tykalo videni). To pak staci dobre vysvetlit a hnedka plnej pocet (a kdyz ho nekdo doopravdy potesil dobrym clankem, kteremu rozumel tak daval rovnou A a ani nescital body). 
 +  * Clanek je nejlepsi si vytisknout predem. Kdo to nemel vytistene z domu, musel nekde behat a tisknout, zbytecnej stres.
  
  
Řádek 373: Řádek 377:
 z fyzikálního hlediska. z fyzikálního hlediska.
 ** **
 +
 +__Dírková komora:__
 +Sbírá jen málo fotonů (světla).
 +Potíže díky ohybu světla na dírce.
 +Nemá optické vady.
 +
 +__Čočka i fotografický objektiv:__
 +Sbírají více fotonů (světla).
 +Musí být zaostřené.
 +Trpí optickými vadami.
  
 Optické soustavy (objektiv) se používají k odstranění optických vad (= aberací). Optické soustavy (objektiv) se používají k odstranění optických vad (= aberací).
Řádek 491: Řádek 505:
 S výhodou se používá např. pro měření nějakých součástí strojů. S výhodou se používá např. pro měření nějakých součástí strojů.
  
-Viz. http://​www.strojove-videni.cz/​default.asp?​inc=inc/​tp_optika.htm&​id=22+Viz. [[http://​www.strojove-videni.cz/​default.asp?​inc=inc/​tp_optika.htm&​id=22]] 
 +[[http://​www.prumyslove-kamery.cz/​clanky-a-aktuality/​clanky?​pg=441]]
  
 ========== ==========
Řádek 757: Řádek 772:
 uvažujte jednorozmerný prípad. uvažujte jednorozmerný prípad.
 ** **
-(uvedena ​odpoved ​k teto otazce IMO neodpovida na to, na co se v otazce ptaji+Spravna ​odpoved ​je: 
 + ​Oznacme T(f) ze je Fourierova transformace.\\ 
 + ​Oznacme f x g ze je konvoluce.\\ 
 +Veta o konvoluci rika:\\ 
 + T(f x g) = T(f)T(g) a naopak T(fg) = T(f) x T(g)
  
 neco o pouziti fourierovy transformace ke konvoluci tady http://​www-structmed.cimr.cam.ac.uk/​Course/​Convolution/​convolution.html neco o pouziti fourierovy transformace ke konvoluci tady http://​www-structmed.cimr.cam.ac.uk/​Course/​Convolution/​convolution.html
Řádek 900: Řádek 919:
 Kříže jsou způsobeny nespojitostí na okrajích obrázku, protože se předpokládá periodicita (rozložíme obrazky vedle sebe, aby na sebe navazovali, u obrázku hradčan je pak patrné, že na okrajích je nespojitost,​ u textury by to vypadalo jinak). Kříže jsou způsobeny nespojitostí na okrajích obrázku, protože se předpokládá periodicita (rozložíme obrazky vedle sebe, aby na sebe navazovali, u obrázku hradčan je pak patrné, že na okrajích je nespojitost,​ u textury by to vypadalo jinak).
  
-Muj nazor na krize: Ta vertikalni linka je IMO zpusobena vodorovnou linii ve spodni casti obrazku (okap a stin pod nim vytvareji vyraznou linku). Tu mene patrnou vodorovnou caru bych prirovnal ke tem vezim (jsou svysle, ale ne jako cary, spis se rozbihaji do trojuhelniku,​ proto ta odezva ve frekvencnim spektru neni tak tenka jako v pripade okapu). Tu mirne pootocenou caru bych prirovnal k te casti zhruba uprostred obrazku, je tam videt sikma linie tvorena stinem na strese, je tam dosti viditelny jasovy skok. - To co si napsal je uplná 3.14čovina...+Muj nazor na krize: Ta vertikalni linka je IMO zpusobena vodorovnou linii ve spodni casti obrazku (okap a stin pod nim vytvareji vyraznou linku). Tu mene patrnou vodorovnou caru bych prirovnal ke tem vezim (jsou svysle, ale ne jako cary, spis se rozbihaji do trojuhelniku,​ proto ta odezva ve frekvencnim spektru neni tak tenka jako v pripade okapu). Tu mirne pootocenou caru bych prirovnal k te casti zhruba uprostred obrazku, je tam videt sikma linie tvorena stinem na strese, je tam dosti viditelny jasovy skok. - <del>To co si napsal je uplná 3.14čovina...</​del>​
  
 Berte to s rezervou, jsou to moje postrehy po nastudovani a precteni mnoha clanku o fourierovce v obrazu (stale ji moc nerozumim btw :D).  Berte to s rezervou, jsou to moje postrehy po nastudovani a precteni mnoha clanku o fourierovce v obrazu (stale ji moc nerozumim btw :D). 
Řádek 1116: Řádek 1135:
  
 Podle teorie informace, obraz s vyrovnaným histogramem by měl nést více informací než jakýkoliv jiný dosud vytvořený obrázek, protože obsahuje největší variaci (rozptyl) pro daný počet tříd. Podle teorie informace, obraz s vyrovnaným histogramem by měl nést více informací než jakýkoliv jiný dosud vytvořený obrázek, protože obsahuje největší variaci (rozptyl) pro daný počet tříd.
 +
 +--Tohle se mi silně nezdá, protože ekvalizaci zpravidla provádíme tak, že, velmi vágně formulováno,​ sloupce histogramu rozmístíme po celém rozsahu histogramu, ale jejich počet i výška zůstanou stejné. Podle mě se entropie ekvalizací histrogramu nezmění.
 +
 ========== ==========
  
courses/a4m33dzo.1292789636.txt.gz · Poslední úprava: 2025/01/03 18:15 (upraveno mimo DokuWiki)
Nahoru
chimeric.de = chi`s home Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0