Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

statnice:komise [2018/06/23 16:57]
klimesf
statnice:komise [2025/01/03 18:23] (aktuální)
Řádek 5: Řádek 5:
 inspiracia: inspiracia:
 **http://​forum.matfyz.info/​viewtopic.php?​f=419&​t=6981** **http://​forum.matfyz.info/​viewtopic.php?​f=419&​t=6981**
 +
 +----
 +**26.06.2018** - Pavel Slavík (předseda),​ David Sedláček (místopředseda),​ Pavel Žikovský (externista),​ Miroslav Macík, Natalia Žukovec, Tomáš Werner
 +
 +Obhajoba - Docela v pohodě, ani nevím jestli mi kontrolovali čas. Sedláček trochu rejpal v otázkách, ale jinak OK.
 +
 +Posudky B/C (vedoucí/​oponent) - výsledná C
 +
 +**Společná (KO- Werner)** Co je ILP? Třída složitosti?​ Relaxace pomocí LP. Co je totálně unimodulární matice a příklad úlohy?
 +- U unimodulární matice jsem nevěděl definici, ale pán Werner naprosto super, snažil se pomáhat a když viděl, že se nechytám, tak řekl že mu to stačí a šli jsme dál.
 +
 +**Oborová (VIZ - Sedláček)** Vizualizace volumetrických dat. Popište dva přístupy pro vykreslování vol. dat (přímé a nepřímé vykreslování),​ uvedte příklady metod. Popište detailně dvě metody vykreslování a to metodu First Hit a Average Intensity Projection.
 +- Popsal jsem princip paprsku a převodu 3D na 2D. Nevěděl jsem moc podrobnosti a věci do hloubky. Chtěli po mě i vzorec na výpočet AIP, to jsem dohromady nedal.
 +
 +Otázky D.
 +
 +Celkově C, nálada byla dobrá, pán Slavík docela vysmátý.
  
 ---- ----
Řádek 39: Řádek 56:
  
 Rekap. - diplomka A (posudky A/B), spolecna A, oborova B - celkově A Rekap. - diplomka A (posudky A/B), spolecna A, oborova B - celkově A
 +----
 +** 20.6.2018** - Jiri Klema(Predseda),​ Jan Drchal(Mistopredseda),​ Natalia Zukovec,​Branislav Bosansky, Iveta Mrazova(externista) ​
 +
 +Obhajoba - ako pisali uz predo mnou, vacsina komise moc nedavala pozor, na zaver sa akurat tak pytal Klema na pouzite statisticke techniky vyuzite pri vyhodnocovani vysledku a ake vyhody mal nas pristup oproti inym statistickym postupom pouzitim v nasej domene (Attribute estimation from image), pripadne ake su slabosti/​nevyhody. Vrelo odporucam si prezentaciu do predu nacvicit, ide to potom lahsie.
 +
 +** Spolecna TAL(Zukovec) ** Definovat NP a NPC, polynomialni redukce, Cookova veta a jeji zneni. Bezny postup, ked im nebolo nieco jasne tak sa doptali a velmi docenili, ked to clovek rovno nakreslil na tabulu.
 +
 +** Oborova SAN (Mrazova) ** Clustering, rozne techniky a ich nevyhody, specialne popsat K-means,​spectral clustering,​hierachical clustering, t-SNE, SOM, PCA. Pri tejto otazke chcem pozdravit autora otazok, dat SOM na statnice fakt nie je cool :) (ked uz, tak tomu venovat trochu viac ako doslova 2 slidy). Pri k-means chceli vediet ako sa prepocitavaju centroidi, problem s inicializaciou,​ ake vzdialenostne funkce mozme pouzit, ako urcit k (nebolo treba vediet priamo techniky, len stacilo povedat,ze dajake existuju na zaklade ktorych mozme vyhodnotit homogennost/​kvalitu clustrov), ze to dokonverguje,​ ale nemusi optimalne -> problem s outliermi. Spectral clustering a t-SNE preco potrebujeme a ako sa da vyuzit/ ake vyhody oproti beznemu k-means. Pri t-SNE chcli Kullerback divergenci. Pak hierarchical clustering len zakladne, ze vysledkom je dendogram, ako vyzera a ako to mozme vytvorit (pristup aglomerative vs divisive). Pak to zacalo byt funny, lebo vcelku dlho sa zastavili na SOM. Ako su definovane neurony, ako si pamataju polohu v priestore, ako vyuzivaju topologiu priestoru, ako funguju jednotlive neurony a ako vedia jeden o druhom, aku maju vyhodu SOM oproti inym technikam, nakreslit co sa deje pri spracovani jednotlivych bodov, ako ich interpretovat. Mal som pocit,ze SOM bolo zakladom otazky a asi to najdolezitejsie pre nich ale to bude asi tym, ze pani Mrazova vyucije neuronky na matfyze :) ale celkovo bola velmi mila, cloveka naviedla a snazila sa pomoct. Vystupovala velmi priatelsky. PCA uz len spomenut kedy sa da vyuzit, zaklad,ze je to odstranenie sumu z covariance matrix, dobre pre high-dimensional data, najprv PCA a pak dajaky clustering ako napr. k-means.
 +
 +Vysledok: C
 +
 +
 ---- ----
  
-**20. 06. 2018** -  Přemysl Šůcha, Milan Rollo, Martin Svoboda, Jiří Filip (externista),​ Petr Hájek (katedra matematiky, nepřítomen)+**20. 06. 2018** -  Přemysl Šůcha ​(Předseda), Milan Rollo (Místopředseda), Martin Svoboda, Jiří Filip (externista),​ Petr Hájek (katedra matematiky, nepřítomen)
  
 Obhajoba - Doporučuju doře natrénovat prezentaci. Zkoušel jsem si jí doma asi 10x a bylo to znát, na začátek jsem to tam hezky odříkal a opadla ze mě veškerá nervozita. Bylo to na mě asi i poznat, protože se komise taky uvolnila a atmosféra byla přátelská. Prezentaci jako takovou ale moc neposlouchali. Ani se jim nedivím, bylo to hodně specifické a mimo jejich obory. Rollo se na závěr doptal ze zajímavosti na pár věcí, ale do ničeho nerýpal. Obhajoba - Doporučuju doře natrénovat prezentaci. Zkoušel jsem si jí doma asi 10x a bylo to znát, na začátek jsem to tam hezky odříkal a opadla ze mě veškerá nervozita. Bylo to na mě asi i poznat, protože se komise taky uvolnila a atmosféra byla přátelská. Prezentaci jako takovou ale moc neposlouchali. Ani se jim nedivím, bylo to hodně specifické a mimo jejich obory. Rollo se na závěr doptal ze zajímavosti na pár věcí, ale do ničeho nerýpal.
Řádek 52: Řádek 81:
 (Známka A) (Známka A)
  
-**Oborová (PAG)(Šůcha)** Popsat one-to-all broadcast a all-to-one redukci. Demonstrovat jak by probíhala na ringu, meshi a hypercube. Odvodit časovou složitost pro zprávu velikosti M. Uvést příklad, kde se tato komunikace používá v praktickém algoritmu. ​+**Oborová (SI - PAG)(Šůcha)** Popsat one-to-all broadcast a all-to-one redukci. Demonstrovat jak by probíhala na ringu, meshi a hypercube. Odvodit časovou složitost pro zprávu velikosti M. Uvést příklad, kde se tato komunikace používá v praktickém algoritmu. ​
  
 Parádní. Nakleslil jsem jak by operace probíhala na jednotlivých uspořádáních a z toho jsem odvodil složitost u ringu. Řekl jsem že bude všude stejná, načež se Šůcha doptal na mesh, kde se počítá s logaritmem odmocniny z p, což jsem rychle opravil. Na to prohlásil, že je spokojen a že můžu uvést příklad. Uvedl jsem, že například při 2-D násobení matice s vektorem se používá one-to-all broadcast na rozeslání prvku vektorů z diagonály mezi sloupce a následně se dělá all-to-one redukce podél řádků, při které se sčítá. To mu stačilo a na nic dalšího se neptal. Parádní. Nakleslil jsem jak by operace probíhala na jednotlivých uspořádáních a z toho jsem odvodil složitost u ringu. Řekl jsem že bude všude stejná, načež se Šůcha doptal na mesh, kde se počítá s logaritmem odmocniny z p, což jsem rychle opravil. Na to prohlásil, že je spokojen a že můžu uvést příklad. Uvedl jsem, že například při 2-D násobení matice s vektorem se používá one-to-all broadcast na rozeslání prvku vektorů z diagonály mezi sloupce a následně se dělá all-to-one redukce podél řádků, při které se sčítá. To mu stačilo a na nic dalšího se neptal.
statnice/komise.1529765866.txt.gz · Poslední úprava: 2025/01/03 18:19 (upraveno mimo DokuWiki)
Nahoru
chimeric.de = chi`s home Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0